قیمت زمین در مرزن آباد

قیمت زمین در مرزن آباد

در راستای کمک به سرمایه گذاری مطمئن، تصمیم گرفتیم مناطق ییلاقی مناسب و سودده را معرفی کنیم. در این مطلب قیمت زمین در مرزن آباد، ویژگی های این منطقه، عوامل موثر بر قیمت در این منطقه را بررسی می کنیم.

مرزن آباد کجاست؟

مرزن آباد  شهری کوهپایه ای در استان مازندران است. بخاطر موقعیت جغرافیایی خوبی که دارد یکی از خوش آب و هوا ترین مناطق کشور محسوب می شود. این شهر قدمتی 1200 ساله دارد.

قیمت زمین مرزن آباد

قیمت زمین در مرزن آباد

قیمت زمین در مرزن آباد بستگی به زمین مورد نظر شما دارد، مثلا اینکه شهری باشد یا ییلاقی. خرید زمین ییلاقی در این منطقه با کمترین سرمایه هم ممکن است. رنج قیمت زمین ییلاقی بسیار متغیر است و از کمترین قیمت تا مبالغ بالا را شامل می شود.

مکان زمین و ویژگی ها و امکانات زمین در قیمت موثر هستند. برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه “مشاوره” مراجعه و فرم درخواست مشاوره را پر کنید. مشاوران ما در کمترین زمان با شما تماس می­ گیرند و بصورت کاملا رایگان به سوالات شما جواب می دهند.

عوامل موثر بر قیمت زمین در مرزن آباد

عوامل موثر بر قیمت زمین در مرزن آباد بسیار زیاد هستند. در ادامه به 6 عامل موثر اشاره می کنیم.

 • موقعیت زمین نسبت به بافت، یعنی داخل یا خارج بافت بودن
 • دوری و نزدیکی نسبت به راه های ارتباطی
 • کاربری زمین، یعنی مسکونی یا کشاورزی
 • داشتن سند تک برگ یا قولنامه ای بودن
 • مجوزهایی مثل آب، برق، ساخت و ساز و…
 • وجود یا عدم وجود ارزش افزوده ای مثل درخت یا بنا

البته عوامل دیگری نیز در قیمت زمین موثر است. موارد بالا تنها گزیده ای از این عوامل است. پیشنهاد می کنیم اگر آشنایی کافی درخصوص موارد مطرح شده ندارید حتما از یک فرد آشنا و خبره در این بازار کمک بگیرید. همچنین پیشنهاد می کنیم حتما مقاله “خرید زمین های ییلاقی شمال برای سرمایه گذاری” را بخوانید.

 

فاصله مرزن آباد تا دریا

مرزن آباد تا چالوس تنها سی دقیقه رانندگی فاصله دارد. با احتساب فاصله چالوس تا دریا می‌توان گفت فاصله این شهر تا دریا حدود چهل دقیقه است. قیمت زمین در کلاردشت و اطراف آن به لطف نزدیکی به دریا رو به رشد است.

فاصله مرزن آباد تا تهران

فاصله تهران تا مرزن آباد چهل کیلومتر است.

قیمت زمین ییلاقی در مرزن آباد

معرفی ویژگی های مرزن آباد

از زیبایی های طبیعی مرزن آباد می توان به 5 مورد زیر اشاره کرد:

 • جنگل،
 • کوه،
 • چشمه‌های آب گرم،
 • مناظر بکری مثل جاده طویر به ناتر
 • جاده‌ی زیبای چالوس

مرزن آباد در مسیر کلاردشت قرارگیر گرفته و از طرف دیگر نزدیکی و فاصله کم با شهر توریستی نمک آبرود جذب گردشگر را رونق بخشیده است.

جاذبه‌های گردشگری مرزن آباد

 1. دریاچه ولشت،
 2. آبگرم های روستای لید و لله جار،
 3. تونل سنگی،
 4. کاروانسرای سنگی پای قله کندوان،
 5. کاروانسرای سر قله کندوان،
 6. آبشار زیبای هریجان،
 7. دیدنی های سیاه بیشه،

برخی از جاذبه‌های گردشگری مرزن آباد است. قالی مهم‌ترین صنایع دستی مرزن آباد است. هرکدام از این موارد در ارزش سرمایه گذاری قیمت زمین در مرزن آباد سهم دارد. حضور گردشگر تضمین کننده وجود خریدار ملی و فراملی برای زمین شماست.

موقعیت جغرافیایی مرزن آباد

شهر مرزن‌آباد در کوهپایه‌های البرز در محل تلاقی دو رودخانه چالوس و براررود در دامنه تپه‌های کم ارتفاع منطقه بیرون بشم و کوهستان بخش مرزن آباد شهرستان چالوس قرار دارد به واسطه شرایط خاص اقلیمی و آب و هوایی از گذشته بسیار دور محل سکونت بوده‌است.

جمعبندی

همانطور که در مقاله قیمت زمین در اسپندکلا گفتیم، هرکدام از موارد ذکر شده در بالا بردن ارزش و سوددهی زمین موثر است. جذابیت های طبیعی، دسترسی به آب، نزدیکی به شهرها و مراکز توریستی، به نوعی تضمین کننده سرمایه گذاری شماست. قیمت زمین در مرزن آباد با موقعیت جغرافیایی عالی و جذابیت های طبیعی، منظره های بکر و داشتن آب و رودخانه و نزدیکی به دریا افزایش خواهد داشت و منطقه خوبی برای خرید زمین ییلاقی است.

 

3/5 - (2 امتیاز)
مقالات اخیر

خرید زمین در گیلان

خرید زمین در گیلان، یکی از موضوعات جذاب در حوزه‌ی املاک و مستغلات است که به دلایل مختلفی مورد توجه قرار می‌گیرد. استان گیلان، یکی از مناطق دلنشین و زیبای شمال ایران است که به دلیل طبیعت بکر و مناظر طبیعی زیبا، آب و هوای معتدل و فرصت‌های گردشگری فراوان، همواره جذابیت ویژه‌ای داشته است. […]

خرید زمین در مازندران

خرید زمین در استان مازندران، یکی از موضوعات جذاب و پرطرفدار در حوزه‌ی املاک و مستغلات می‌باشد. استان مازندران با طبیعت بکر، اقلیم معتدل و جاذبه‌های گردشگری فراوان، همواره به عنوان یکی از مقاصد محبوب برای خرید زمین مورد توجه قرار گرفته است. در اینجا، بیش از هزار کلمه می‌آورم تا در مورد خرید زمین […]

قیمت زمین در اویجدان کلاردشت

قیمت زمین در اویجدان، جاذبه ها و دلایل ارزش زمین در این روستا و معرفی کامل منطقه را در این مطلب مورد بحث قرار خواهیم داد. اویجدان از روستاهای کلاردشت در مرکز استان مازندران است. روستای اویجدان در غرب شهرستان کلاردشت قرار دارد. بر اساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال 95، جمعیت این روستا […]