قیمت زمین در حسن کیف

قیمت زمین در حسن کیف

یکی از مناطق مستعد برای سرمایه گذری در زمین ییلاقی شهر حسن کیف است. در این مطلب درباره قیمت زمین در حسن کیف، معرفی این شهر و ویژگی های این شهر صحبت می کنیم.

حسن کیف کجاست؟

حسن کیف یا حصن کیبا یا حسن کیفا به معنای پناهگاه یا دژ صخره ای است که غیرقابل تسخیر است. حسن کیف حدود پانصد سال قدمت دارد. شهر حسن کیف مرکز شهرستان کلاردشت است.

قیمت زمین در حسن کیف کلاردشت

قیمت زمین در حسن کیف

حسن کیف یکی از بهترین مناطق برای سرمایه گذاری و خرید زمین ییلاقی محسوب می شود. در ادامه بررسی کامل تری از ویژگی های این شهر ارائه می دهیم. قیمت زمین ییلاقی رنج بسیار متنوعی دارد، با کمترین مبالغ هم امکان سرمایه گذاری وجود دارد. پیشنهاد می کنیم قبل از خرید “راهنمای خرید زمین در شمال” را مطالعه کنید.

ویژگی ییلاقات حسن کیف

  • آب و هوای مطلوب
  • وجود امکانات خدماتی مثل ادارات دولتی، بانک و…
  • نزدیکی به کلاردشت
  • گردشگری پر رونق

رنج قیمت زمین در حسن کیف، غیر از متراژ آن، به ویژگی ها و امکانات زمین بستگی دارد. اگر قصد سرمایه گذاری بلند مدت دارید بهتر است زمینی انتخاب کنید که امکان ایجاد ارزش افزوده داشته باشد. سرمایه گذاری با پول کم در این منطقه به بهترین شکل آن ممکن است.

در حالت اول، شما می توانید زمینی با سند تک برگ، کاربری مسکونی، داخل بافت، دارای مجوز های ساخت، آب، برق و… بخرید و بعد از مدتی آن را بفروشید و سود مختصری ببرید. اما در حالت دوم، زمینی انتخاب می کنید که بجای داخل بافت بودن چسبیده به بافت است، سند قولنامه ای دارد، مجوز ساخت و … ندارد و برای دریافت هرکدام از این امکانات شخصا اقدام میکنید.

درست است که در حالت دوم زحمت و دوندگی کار شما بیشتر است اما در عوض با ایجاد ارزش افزوده سود بیشتری کسب کرده اید. در نظر داشته باشید که اگر در این بازار خبره نیستید حتما از وکیل حقوقی و فردی که به بازار املاک و زمین مسلط است کمک بگیرید. همچنین می توانید با مراجعه به صفحه “مشاوره” و پر کردن فرم درخواست مشاوره، از متخصصان تیم علی درجزینی بصورت کاملا رایگان راهنمایی بگیرید.

قیمت زمین ییلاقی در حسن کیف کلاردشت

معرفی شهر حسن کیف

حسن کیف یکی از شهرهای استان مازندران و مرکز شهرستان کلاردشت است. شهر حسن کیف از شهرهای غربی استان مازندران و از نزدیک‌ترین شهرهای شمالی به تهران است. حسن کیف از شهرهای توریستی استان مازندران است.

به سبب هوای پاک و خنک و طبیعت زیبای آن مشهور و مورد توجه است و هرساله گردشگران زیادی از این شهر و مناطق اطراف آن بازدید می کنند که موجب رونق و کسب درآمد مردم شهر نیز شده است. همین مساله یکی از دلایل موفق بودن سرمایه گذاری در این منطقه است.

حضور و علاقه گردشگران برای این منطقه بازاری ملی و حتی فرا ملی فراهم می کند. قیمت زمین در حسن کیف مثل قیمت زمین در کلاردشت از این عامل تاثیر می پذیرد.

وضعیت اجتماعی و اقتصادی حسن کیف

خدمات ساختمانی و تا حدودی دامداری و کشاورزی زمینه‌های کسب و کار این شهر نسبتاً کوچک است. کلاردشت در گذشته یکی از بخش‌های شهرستان چالوس بود ولی از سال ۱۳۹۲ این بخش به شهرستان کلاردشت و حسن کیف نیز از روستا به شهر ارتقاء یافت و مرکز شهرستان کلاردشت عنوان گرفت. درمورد اهمیت خدمات و امکانات در مقالخ قیمت زمین در کردیچال هم صحبت کرده بودیم.

حسن کیف تقریباً دارای تمامی ادارات هفده‌گانه دولتی است و بانک‌های مختلف مانند بانک ملی، ملت، سپه، کشاورزی، صادرات در آن شعبه دارند. حسن کیف اکنون در امور اداری خود کاملاً مستقل است. به این معنا که تمام ارگان‌ها و مراکز مالی و اداری کلاردشت در خود آن قرار دارد و بی‌نیاز از شهرهای اطراف خود است.

بنابراین از نظر امکانات و خدمات هم منطقه مناسبی برای سرمایه گذاری و زندگی است. هرکدام از موارد ذکر شده یک ویژگی و مولفه تاثیرگذار در قیمت زمین در حسن کیف یا هر منطقه دیگری است. مضاف بر اینکه این منطقه هنوز هم جای رشد دارد و هنوز به اوج پیشرفت خود نرسیده است. درست مثل قیمت زمین در مرزن آباد، قیمت زمین در اسپندکلا و دیگر مناطق کلاردشت و مازندران قیمت زمین در حسن کیف همچنان نوید یک سرمایه گذاری پرسود را می دهد.

قیمت زمین ییلاقی در حسن کیف

جمعبندی

باتوجه به توضیحات داده شده، در مجموع حسن کیف را می توان یک منطقه ایده آل برای سرمایه گذاری در زمین ییلاقی دانست. قیمت زمین در حسن کیف شناور است و از نقطه ای به نقطه دیگر و با توجه به ویژگی های زمین متفاوت است اما ویژگی مشترک در ییلاقات این منطقه ارزش بالای سرمایه گذاری در آن است.

 

به این مطلب امتیاز دهید
مقالات اخیر

خرید زمین در گیلان

خرید زمین در گیلان، یکی از موضوعات جذاب در حوزه‌ی املاک و مستغلات است که به دلایل مختلفی مورد توجه قرار می‌گیرد. استان گیلان، یکی از مناطق دلنشین و زیبای شمال ایران است که به دلیل طبیعت بکر و مناظر طبیعی زیبا، آب و هوای معتدل و فرصت‌های گردشگری فراوان، همواره جذابیت ویژه‌ای داشته است. […]

خرید زمین در مازندران

خرید زمین در استان مازندران، یکی از موضوعات جذاب و پرطرفدار در حوزه‌ی املاک و مستغلات می‌باشد. استان مازندران با طبیعت بکر، اقلیم معتدل و جاذبه‌های گردشگری فراوان، همواره به عنوان یکی از مقاصد محبوب برای خرید زمین مورد توجه قرار گرفته است. در اینجا، بیش از هزار کلمه می‌آورم تا در مورد خرید زمین […]

قیمت زمین در اویجدان کلاردشت

قیمت زمین در اویجدان، جاذبه ها و دلایل ارزش زمین در این روستا و معرفی کامل منطقه را در این مطلب مورد بحث قرار خواهیم داد. اویجدان از روستاهای کلاردشت در مرکز استان مازندران است. روستای اویجدان در غرب شهرستان کلاردشت قرار دارد. بر اساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال 95، جمعیت این روستا […]