سرمایه گذاری با پول کم

سرمایه گذاری با پول کم

در ایران با تورمی که وجود دارد امکان جمع کردن پول و پس انداز کم است. در این مطلب امکان سرمایه گذاری با پول کم، روش ها و راه های سرمایه گذاری با پول کم، شرایط مورد نیاز و راه انجام هرکدام از این روش ها را توضیح می دهیم.

گزینه‌های سرمایه گذاری با پول کم

پس از بررسی ویژگی‌های شخصیتی و هدف‌گذاری مناسب، می‌توانید در یکی از موارد زیر یا ترکیبی از آن‌ها سرمایه گذاری کنید. سبد خرید شما همیشه بهتر است ترکیبی باشد. گزینه های سرمایه گذاری با پول کم عبارتند از:

سرمایه گذاری

خرید زمین و ملک

برعکس تصور کلی که برای سرمایه گذاری در زمین و ملک نیاز به رقم های درشت و زیاد است، اخیراً روش های تازه ای برای سرمایه گذاری در زمین و ملک ارائه شده است که می توانید با سرمایه گذاری با پول کم هم سهمی از این بازار داشته باشید. روش های سرمایه گذاری در زمین و ملک با پول کم:

1-    تشکیل گروه سرمایه گذاری

شما می توانید با تشکیل گروه از خودتان و چند نفر از کسانی که می شناسید، مثلا افراد خانواده یا همکاران، قطعات زمین با ارزش تر و بزرگ تر را خریداری کنید. برای اطلاعات بیشتر و یا دریافت مشاوره رایگان می توانید روی لینک https://alidarjazini.com/consultation کلیک کنید. مشاوران با تجربه ما بصورت کاملا رایگان اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما قرار می دهند.

2-    خرید قطعات کوچک

با خرید قطعات کوچک می توانید پولتان را به زمین تبدیل کنید و این سرمایه کم را بعد از مدت زمانی چند برابر کنید. توجه کنید که بهتر است زمین را از افراد معتبر و سرشناس بخرید تا ریسک این سرمایه گذاری را بسیار کمتر کنید.

3-    خرید قطعات با امکانات کم

شما می توانید سراغ زمین های ییلاقی و روستایی که بدون سند هستند و مجوز هایی مثل آب و برق و گاز ندارند بروید. با گرفتن هرکدام از مجوز ها و سند زمین، ارزش افروده چند برابری به زمین شما اضافه می شود. شما می توانید برای اطلاعات بیشتر درمورد زمین های ییلاقی مقاله “خرید زمین های ییلاقی شمال برای سرمایه گذاری” ببینید.

البته در هر سه مورد توجه داشته باشید که بی گدار به آب نزنید و بدون مشورت با افراد خبره خرید انجام ندهید. همچنین اینکه شما زمین را فردی معتمد و معتبر خریداری کنید بسیار مهم است. زمین های ییلاقی در قالب مواقع سود چندین برابری دارد و یک سرمایه گذاری مطمئن محسوب می شود. در ویدیوی زیر درباره ارزش افزوده زمین صحبت شده است.

 

سپرده گذاری در بانک‌

تا چند سال پیش پس انداز و نگه داشتن پول در بانک، هم گزینه خوبی بود و هم سودآور بود. اما با رشد تورم در سالهای اخیر و کم شدن درصد سود بانک و چند برابر شدن هزینه و بی ارزش شدن پول، دیگر گزینه مناسبی به نظر نمی رسد و نمی توان آن را سرمایه گذاری با پول کم دانست. اما اگر قدرت ریسک پایینی دارید و حفظ اصل پول با ریسک پایین برای شما مهم تر است می توانید این کار را انجام دهید.

پیشنهاد ما برای این گزینه سرمایه گذاری این است که حتما از گزینه دریافت وام روی سپرده استفاده کنید. مطمئن باشید درصد سود وام هرچقدر که باشد از میزان تورم کمتر است.

فعالیت مستقیم در بورس

بازار بورس گزینه دیگری برای سرمایه گذاری با پول کم است. سرمایه شما هرچقدر که باشد می توانید متناسب با آن سهام تهیه کنید. مساله ای که درمورد سرمایه گذاری در بورس دارد ریسک بالای آن است. در نظر داشته باشید که حتما این سرمایه گذاری با بخشی از سرمایه تان انجام دهید نه همه پولتان.

  • اگر فکر می کنید ممکن است به زودی به پولتان نیاز پیدا کنید، به سرمایه گذاری در بورس فکر نکنید.
  • اگر فکر می کنید زمان کافی برای آموزش کار در بورس ندارید به سرمایه گذاری در بورس فکر نکنید.

عرضه اولیه

سهام عرضه اولیه یعنی سهام شرکت هایی که برای اولین بار در بورس عرضه می شود. تعداد این سهام ها برای هر فرد محدود است اما ریسک بسیار کمتری نسبت سهام عادی دارد. با کمترین مبالغ هم امکان خرید سهام عرضه اولیه را دارید.

صندوق سرمایه گذاری

صندوق های سرمایه گذاری

صندوق‌ های سرمایه گذاری برای کارها و حوزه های مختلف فعال هستند. در این حالت شما پولتان را در اختیار افراد متخصص در آن حوزه کاری قرار می دهید و آنها با پول شما کار میکنند و به شما سود پرداخت می کنند. این مورد برای کسانی که وقت و علاقه به یادگیری اصول کار در بورس را ندارند مناسب است. اما به هر حال یکی از گزینه های سرمایه گذاری با پول کم هستند.

توجه داشته باشید هر صندوق سطح ریسک متفاوتی دارد اما حواستان باشد که با کاهش ریسک، میزان بازدهی و سود هم کمتر می شود.

سرمایه گذاری در طلا و سکه

طلا گزینه محبوب و تقریبا ثابت ایرانی ها برای سرمایه گذاری است. با توجه به اینکه افزایش قیمت دلار روی قیمت طلا و سکه نیز تاثیر می گذارد، طلا در کشور ما در اکثر موارد رشد قیمت دارد. اما نباید اینطور فکر کنید که این سرمایه گذاری ریسک ندارد.

روش های مختلف خرید طلا:

  • خرید مستقیم و فیزیکی طلای نو از طلا فروشی ها
  • خرید طلای دست دوم که در این حالت شما اجرت پرداخت نمی کنید و مالیات آن نیز بسیار کمتر از طلای نو است.
  • خرید شمش، سکه تمام یا سکه های کوچک گرمی که آنهم نسبت به طلای نو اجرت ندارد.
  • از طریق بورس می‌توانید گواهی سپرده سکه بخرید. بزرگترین مزیت آن نیز عدم وجود نگرانی‌هایی مانند تقلبی بودن و احتمال سرقت است.

ارز‌ دیجیتال

خرید ارز دیجیتال به دلیل غیر متمرکز بودن، ریسک بالایی دارد. همچنین نیاز به آشنایی با روند و نحوه کار در این بازار دارد. اگر قدرت ریسک بالا و زمان کافی برای آموزش در این زمینه را ندارید به سرمایه گذاری در این مارکت فکر نکنید.

به علاوه تحریم‌ها و ایجاد محدودیت‌های بین المللی نیز می‌تواند بر ریسک این سرمایه‌ گذاری بیافزاید. بازار ارز دیجیتال یک بازار جهانی است و از همه تحولات در دنیا تاثیر می پذیرد. افرادی که کار در این مارکت را خوب یاد گرفته اند سودهای کلانی نیز به دست آورده اند اما حواستان باشد که بازار بسیار پیچیده ایست.

نکات مهم در سرمایه گذاری

قبل از شروع سرمایه گذاری خودتان را محک بزنید. هر کسی به منظور خاصی به سمت سرمایه گذاری می رود و شرایط افراد از نظر شخصیتی، شرایط زندگی و مالی قطعا متفاوت است.

در گام اول باید شرایط و اهداف خودتان در سرمایه گذاری را بررسی کنید تا بتوانید در مسیر درست حرکت کنید. برخی از این شرایط عبارتند از:

·         میزان ریسک پذیری:

درست است که ریسک بازارهای مختلف و سرمایه گذاری های مختلف با هم متفاوت است اما چیزی که واضح است هیچ سرمایه گذاری بدون ریسک نیست. ببینید تا چه اندازه توان ریسک پذیری دارید و با توجه به آن زمینه مورد نظرتان را برای سرمایه گذاری با پول کم انتخاب کنید.

·         هدف سرمایه گذاری:

برای چی قصد سرمایه گذاری دارید؟ می خواهید در چه زمانی به سود برسید؟ اصلا چه مقدار سود مد نظر شماست؟ هدف شما رسیدن به سود است یا حفظ سرمایه؟ برای خودتان سرمایه گذاری می کنید یا آینده فرزندتان؟ با توجه به جواب این سوال ها نوع سرمایه گذاری را انتخاب کنید.

·         عوامل مالی:

درآمد شما چقدر است؟ هزینه شما چه مقدار است؟ تا چه زمانی به پس اندازتان نیاز ندارید؟ توجه داشته باشید که سرمایه گذاری باید اصولی باشد. طوری نباشد که شما در مخارج عادی زندگیتان به مشکل بخورید.

·         میزان نقدشوندگی:

نقدشوندگی یعنی سرمایه شما با چه سرعت و با چه قیمتی به پول نقد تبدیل می‌شود. میزان نقدشوندگی در حوزه‌ای که سرمایه‌گذاری می‌کنید بسیار اهمیت دارد و در هر حوزه متفاوت است. ممکن است به دلایل مختلف مانند بیماری، تصادف و… سریعا به پول نقد احتیاج پیدا کنید.

اشتباهات سرمایه گذاری

اشتباهات سرمایه گذاری

·         تلاش برای پیش‌بینی دقیق بازار:

افراد حرفه ای در سرمایه گذاری معتقدند که زمان در بازار مهم‌تر از زمان‌بندی بازار است. در هیچ بازار مالی هیچ کس نمیتواند 100 درصد رفتار بازار را پیش بینی کند. اما توجه داشته باشید اگر با افراد حرفه ای کار کنید ریسک نشناختن بازار کم می شود.

·         درگیر شدن در سرمایه‌گذاری‌های مشکوک:

بخاطر کم بودن هزینه و میزان سرمایه گذاری بی گدار به آب نزنید. پولتان را به افراد ناشناس نسپارید. برای سرمایه گذاری به دنبال افراد خبره و سرشناس در آن حوزه باشید. حتما قبل از سرمایه‌گذاری درباره سابقه آن فرد یا نهاد کاملا تحقیق کنید.

·         متنوع کردن سبد سرمایه‌گذاری:

هرگز همه تخم مرغ هایتان در یک سبد نگذارید. سعی کنید پولتان را در چند حوزه سرمایه گذاری کنید اما سهم بازاری که بیشتر به شرایط مد نظر شما نزدیک است بیشتر باشد. اگر با این تکنیک سرمایه گذاری کنید نوسان بازار نمی تواند به شما استرس زیادی وارد کند.

·         هراس پس از تجربه اولین نوسان:

از همین ابتدا شک نداشته باشید که همه بازارها فراز و فرود دارد. با نوسان بازار هول نشوید و تصمیمات لحظه ای نگیرید. در هر سرمایه گذاری باید صبور باشید. تصمیمات هیجانی معمولا نتیجه خوبی به دنبال ندارد.

جمعبندی

اگر سرمایه شما کم است، در شرایط فعلی کشور اولین پیشنهاد ما به شما تشکیل گروه سرمایه گذاری و خرید زمین خشک است. بخصوص زمین های ییلاقی تقریبا هیچگاه با ضرر همراه نیست.

اما درصورت نیاز می توانید موارد دیگر مثل طلا، بورس، صندوق سرمایه گذاری و ارز دیجیتال را که به طور کامل توضیح دادیم انتخاب کنید. اگر سوالی دارید می توانید در کامنت ها بنویسید. تیم مشاوره ما در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخگو هستند.

به این مطلب امتیاز دهید
مقالات اخیر

خرید زمین در گیلان

خرید زمین در گیلان، یکی از موضوعات جذاب در حوزه‌ی املاک و مستغلات است که به دلایل مختلفی مورد توجه قرار می‌گیرد. استان گیلان، یکی از مناطق دلنشین و زیبای شمال ایران است که به دلیل طبیعت بکر و مناظر طبیعی زیبا، آب و هوای معتدل و فرصت‌های گردشگری فراوان، همواره جذابیت ویژه‌ای داشته است. […]

خرید زمین در مازندران

خرید زمین در استان مازندران، یکی از موضوعات جذاب و پرطرفدار در حوزه‌ی املاک و مستغلات می‌باشد. استان مازندران با طبیعت بکر، اقلیم معتدل و جاذبه‌های گردشگری فراوان، همواره به عنوان یکی از مقاصد محبوب برای خرید زمین مورد توجه قرار گرفته است. در اینجا، بیش از هزار کلمه می‌آورم تا در مورد خرید زمین […]

قیمت زمین در اویجدان کلاردشت

قیمت زمین در اویجدان، جاذبه ها و دلایل ارزش زمین در این روستا و معرفی کامل منطقه را در این مطلب مورد بحث قرار خواهیم داد. اویجدان از روستاهای کلاردشت در مرکز استان مازندران است. روستای اویجدان در غرب شهرستان کلاردشت قرار دارد. بر اساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال 95، جمعیت این روستا […]